Netoxicky ke zdraví

Jak se zbavit bolesti v krku

Bolest v krku jsem vždycky snášela ze všeho nejhůř...

Jakože bolest v krku? Ne díky, raději kašel! 😆 To pálení, problémy s polykáním, horší mluva, hodně špatný spánek.

Já na tohle celý život opravdu hodně trpěla. Jako opravdu trpěla, protože mám ty sliznice nějaké citlivější či co a pokaždé co mě navštívil bacil, kterému se v krku hodně líbí, jsem nemohla ani myslet na nic jiného… Tak úporná bolest a pálení v jednom to bylo. To pálení bylo vlastně nejhorší, bolest zvládám celkem dobře, ale chápete… když se cítíte, jakoby vám někdo nasypal pytel chilli do krku a zapálil, tak úplně nadšení nejste 🙈😄.

A hlavně… hlavně teda v noci! Já vím, že člověku se obecně v noci děsně blbě spí, ale jakože aby to nešlo vůbec?!

Odmalička jsem vyzkoušela v podstatě všechno. Tantum Verde, Jox, Orofar, Septabene, Strepsils.. Zabralo mi někdy něco? Ne.

Možná mírná chvilková úleva pokud bylo součástí lokální anestetikum. Zabral čas (rozuměj – tělo se s tím prostě za pár dní popralo samo a na mě bylo to vydržet).

Pak jsem začala studovat na farmacii, poznala chemické účinné látky a jejich efekt. Pomohlo to? Ne. 🙈😄

Před třemi lety už to vygradovalo a v krku mě bolelo 4 týdny vkuse… Byl pátek večer, když už to začalo být opravdu akutní – nemohla jsem skoro mluvit a bolest šla až do uší. Sníst večeři mi trvalo skoro hodinu a já chtě nechtě musela začít přemýšlet nad antibiotiky.

Před námi byl však víkend  – nevím jak vy, ale já i má rodina nemáme dobré zkušenosti s pohotovostí, ve smyslu neodborné péče, špatně zvolených antibiotik (které pak jiný lékař měnil) … – A já nechtěla ani ty správné, žejo.

Streptokill sprej

Jediné co jsem ještě nezkusila byl STREPTOKILL sprej – protože tou dobou jsem bylinkám léčivý účinek pro akutní zdravotní problém moc nepřisuzovala (dnes už nechápu, jak je to vůbec možné😄) a tak jsem se rozhodla dát mu šanci. Páteční večer a první polovinu noci jsem jej co 2 hodinky do krku stříkala.

Další den jsem už mohla mluvit. Ten další jsem byla zdravá.

Byla jsem tak nadšená, že jsem celý den doma nemluvila o ničem  jiném, prostě wow, žeby náhoda? Nene, stejně tak to zabralo i příště. I manželovi. I bráchovi. I lidem, kterým jsem to v lékárně začala doporučovat a přicházeli s poděkováním.  

Moje kolegyně – magistra Helenka – jedno ráno přišla do práce také s velkou bolestí a čekala na výsledky stěru od lékařky. Na mé doporučení jej zkusila a další den byla bez bolestí, takže když jí přišly pozitivní výsledky na streptokoka a recept smskou – už  si ty antibiotika nevyzvedla, protože je nepotřebovala💚.

Co je to za zázrak?

Silný extrakt nejlépe zvolených bylinek v lihu. Obsahuje extrakt dubu letního, šalvěje lékařské, řepíku lékařského, jitrocele kopinatého, heřmánku pravého, zlatobýlu obecného, lopuchu většího, přesličky rolní, tymiánu obecného, levandule lékařské, hřebíčkovce vonného.

Jsou to bylinky dezinfekční a opravdu velmi dobře hojivé.

Toto byla má první zkušenost co se týče praxe lékárníka, která mi otevřela oči k uvědomění, že ano.. Chemické léky řeší příznaky. Bylinky však léčí 🌱 . Jeho účinek mě naprosto ohromil a mou lékárenskou praxi přivedl k netoxické cestě.

Nevytvářím zde nějakou reklamu a nemám s výrobcem žádnou spolupráci – s čistým srdcem doporučuji jen to, co mám ověřeno a považuji za nejlepší.

Ze zkušeností mých, mé rodiny i klientů, mohu tvrdit toto:

 • ihned zklidňuje nepříjemnou bolest (přírodní anestetikum)
 • mnohonásobně urychluje proces léčby (zkrácení bolesti z cca týdne na dva dny)
 • je přírodní a netoxický
 • může se používat také preventivně, pokud trpíte na opakované angíny
 • účinkuje také na afty a vřídky v ústech

🤰V těhotenství se nedoporučuje  kvůli obsahu šalvěje a alkoholu. Avšak je zde na zvážení riziko vs. přínos, protože přece jen… Určitě je to lepší zachytit v počátku potíží tímto zázrakem, který krk velmi rychle dezinfikuje a zbavuje nás příčiny, než pak své střeva a obecně celé tělo zatěžovat antibiotiky, které poškozují náš střevní mikrobiom.

Mé ověřené tipy, jak se bolesti v krku zbavit co nejrychleji 

 • aplikujte Streptokill co 2 až 3 hodiny (v noci když spíte, nemusíte)
 • půl hodiny po aplikaci nejezte a nepijte (nechejte účinkovat)
 •  užívejte zinek – nejlépe formou bisglycinátu
 • užívejte vitamín C – nejlépe formou Camu Camu či Aceroly – více o vitamínu C a proč nedoporučuji běžné tabletky z lékárny, se dozvíte v tomto článku >>> KLIK
 • 2x denně nastrouhejte lžíci čerstvého zázvoru, zalejte teplou nikoli vroucí vodou a lektvar zakončete 

A za chvíli máte hrdlo opět ke zpěvu připravené 😊

10 názorů na “Jak se zbavit bolesti v krku”

 1. Dobrý den,
  Lze jej využít i na produktivní kašel ?
  Mám jej více jak měsíc. Nyní šimrání v krku a následné nucení kašle s hlenem.
  Moc děkuji Veronika

  1. Petra Zehnálková

   Krásný den, Streptokill nepůsobí proti kašli a hlenu. Cíleně „dezinfikuje“ a působí proti zánětu v hrdle (dá se použít případně i do nosu). Na produktivní kašel doporučuji z lékárny sirup Hedelix 🙂

 2. Dobrý den,
  Streptokill užívám na bolest krku, na základě vašeho doporučení v podcastu Cukrfree a musím říct, že skutečně FUNGUJE. Je to úžasný lék. Všem ho doporučuji.
  S pozdravem
  Lucie

  1. Petra Zehnálková

   Krásný den, to mám velkou radost a super že jej šíříte dál :). Jen upozorním – nově se teď přejmenovali na STkill – ale složení zůstalo stejné 🙂

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *