Netoxicky ke zdraví

Mořská plazma: vysoce vstřebatelné minerální látky nejen do nosu

V roce 1897 objevil francouzský fyziolog a biolog René Quinton pozoruhodnou podobnost chemického složení mořské plazmy a krevní plazmy našeho těla. Díky němu se tzv. “mořská plazma” získává z čistých planktonových oblastí a obsahuje naprosto všechny přírodní minerální látky, které jsou zásadní pro správné fungování celého organismu a imunity (podporují lymfocyty) a to hlavně – ve vysoce vstřebatelné formě. 

Informace přímo od Quinton se kterými naprosto souzním: 

Běžná mořská voda neobsahuje vstřebatelné (biodostupné) prvky. Může v ní být rozpuštěno mnoho minerálů, ale pokud nejsou transformovány planktonem, zůstávají v anorganické, a tedy tělem téměř nevyužitelné formě. Mořská plazma Quinton díky svému původu v planktonových oblastech obsahuje veškeré prvky ve vstřebatelné formě.

Fytoplankton, zooplankton a fotosyntéza v tomto hrají nezastupitelnou roli. Stejně tak minerální vody sice obsahují minerální látky, bohužel ale s velmi malou vstřebatelností a využitelností v organismu. Mnohdy se užívají při střevních potížích a zácpách, neboť tělo se hůře vstřebatelných látek zbavuje, a tak uvolňuje zažívání. Ve většině případů obsahují minerální vody pouze některé majoritní prvky a pár stopových.”

Minerální látky jsou pro tělo neskutečně důležité – zajišťují správné fungování celého těla, pomáhají obnově buněk, růstu tkání, podporují nervový systém. Pomáhají regulovat správné pH organismu, zlepšují trávení a celkový metabolismus a správnou funkci DNA. Pomáhají tělo regenerovat a vyživit. Harmonizují celé naše vnitřní prostředí – ovlivňují také naší psychickou pohodu. 

Tělo si je samo vytvořit neumí – je proto důležité je získávat z přirozených zdrojů a právě jedním ze skvělých zdrojů je toto :)) 

Quinton mořská plazma obsahuje 78 minerálů, stopových prvků – které mezi sebou mají vzájemný synergický účinek (zesilují si účinky, doplňují se) a dodávají buňkám to co potřebují – přímý vliv na fungování celého těla.

K vnitřnímu užívání

QUINTON ISOTONIC – vhodný i pro těhotné a kojící maminky – v tomto období je to jednoduchý zdroj příjmu vysoce vstřebatelných minerálů, které jsou důležité nejen pro zdravý vývoj dítěte. Obsahuje všechny přírodní prvky periodické tabulky ve stejném poměru jako naše vnitřní prostředí. Napomáhá také kvalitnímu spánku a regeneraci organismu během noci – je dobré si jednu ampulku “vypít” před ulehnutím ke spánku.

QUINTON HYPERTONIC – to samé, jen ve vyšší koncentraci – vhodné jako regenerace při sportování, při oslabení těla nemocí a opakovaných bolestech hlavy.

K zevní aplikaci

Mořská plazma do nosu – vyrábí se také ve sprejích do nosu. Běžné mořské vody z lékárny obsahují “obyčejnou mořskou vodu” a při procesu zpracovávání dochází vlivem tepla ke znehodnocování obsažených minerálních látek. Quinton má patentovanou formu výroby studenou mikrofiltrací – zachování minerálních látek. 

ISOTONIC NOSNÍ SPREJ S MOŘSKOU PLAZMOU – čištění, výživa a regenerace nosní sliznice – urychlení léčby rýmy. Prevence bránění šíření infekcí. Vhodné také k dlouhodobému užívání – perfektní prevence opakovaných rým.

SPREJ S MOŘSKOU PLAZMOU PRO DĚTI – toto je ten samý, jen s dětským aplikátorem- vhodný i pro nejmenší miminka 

HYPERTONIC NOSNÍ SPREJ S MOŘSKOU PLAZMOU – čištění, výživa, regenerace sliznice + uvolnění ucpaného nosu – doporučuji užívat při akutních potížích jako je rýma, alergie. Je vhodný od 6 let

DERMO KOŽNÍ SPREJ – výživa a ochrana – léčba pokožky při ekzémech, akné, popáleninách, poraněních,  ale dá se taky použít jako pleťová voda. Mně zachránil spolu s NAHS krémem na problematickou pleť od ošklivého, dlouhodobého akné :).  Při ekzému je za mne ideální pokožku tímto zvlhčit a poté aplikovat Eco by Sonya tělové mléko.

OČNÍ SPREJ – regeneruje sliznici, vhodný při syndromu suchého oka i při začervenání

Kde to seženu? 🙂

Pokud mne znáte z Instagramu tak už víte, že jsem poprosila Janinku z cukrfreeshop.cz jestli by jej naskladnila, protože tyto produkty znám i obdivuji už dlouho a anooo, už je tam  + díky spolupráci kterou jsme spolu uzavřely máte na celém jejím eshopu 5% slevový kód – petra5 – který můžete uplatnit v košíku 🙂 

2 názory na “Mořská plazma: vysoce vstřebatelné minerální látky nejen do nosu”

  1. Dobrý den, můžu užívat mořskou plazmu quinton a zároveň užívat i vitamíny od Garden of life a magnesium bisglycinate?

    1. Petra Zehnálková

      Krásný den, nevím které vitamíny myslíte konkrétně, ale myslím si že by tahle kombinace neměla být problém, akorát bych od každého raději pak užívala tu nižší dávku 🙂

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *