Netoxicky ke zdraví

Má cesta

Zdravím vás! 🙂 Já jsem...

Diplomovaná farmaceutická asistentka/ laborantka. Tomu předcházelo povolání zdravotní sestry a v dětství tvoření lektvarů z hlíny, vody, bylinek – odjakživa zdravotnicí jsem 🙂

Miluji alchymii propojování informací z farmacie, kouzelného světa bylin, netoxického životního stylu, zdravé stravy, osobního rozvoje i alternativních směrů a lidem na cestě ke zdraví pomáhat.

 Avšak i já jsem dříve každou chvíli čas s bacily trávila a rady si dloouho nevěděla. 

Můj příběh začíná…

V mých šesti letech

kdy mě trápil bacil podobný černému kašli. Kašlala jsem rok v kuse tak moc, že jsem se dusila, v noci spát nemohla, čas v nemocnici trávila a velké množství hlenů vykašlávala. Žádná chemická léčba včetně mnoha antibiotik nezabírala.

Bylo to vážné, ale pak se moje maminka rozhodla vzít věci do svých rukou. Sehnala si moudrou knihu o bylinách.🌱

Sbírala, sušila. Prolévala mě čaji po hektolitrech a světe div se – ono to začalo zabírat – Zachránila mě – tady poprvé jsem viděla, že není léčba jako léčba.

Na kouzla přírody jsem však na nějakou dobu zapomněla.

Jak čas ubíhal, začaly se projevovat následky oslabení imunity způsobené dlouhodobým užíváním antibiotik (ve střevním mikrobiomu máme skoro 80% imunity a antibiotika jej negativně ovlivňují). Velmi často jsem nemocná bývala. Od podzimu do jara jsem se vyhýbala pobytu venku, protože stačilo malé prochladnutí a opět byl oheň na střeše (nebo minimálně voda v nose 🙈😄.) Trápily mě dýchací potíže, následně se přidalo astma a já vyfasovala léky i dýchací kortikoidy. Od miminka k tomu neustálý ekzém, zhoršený právě po nástupu antibiotického maratonu. Po vystudování a nástupu do lékárny jsem věděla, čím bych si mohla pomáhat, ale efekt jsem většinou neviděla.. I jak se říká – neléčená rýma trvá týden a léčená sedm dní 😄, tak takhle se to točilo u všeho. Poté se k tomu přidaly ještě potíže způsobené pravděpodobně EB virem – extrémní migrény, často  provázené neschopností dělat cokoli, kromě ležení ve tmě..

No pojďme dál 🙂 … Svou domácnost jsem od počátku intuitivně netoxickou cestou vedla. Stejně tak i kosmetiku – podvědomě jsem věděla, že chemické – syntetické látky jsou převážně toxické. Přesto jsem si nějak na vedení seděla aI když má duše odpradávna k přírodě tíhla a cítila jsem se v ní nejlépe – bylinkám jako léčivům – jsem žádnou váhu nepřikládala.. Až do března roku 2019. 

Trápila mě bolest v krku 4 týdny trvající – já už tou dobou dávno v lékárně zběhlá, vyzkoušela jsem snad všechny možné druhy chemických pastilek co tam běžně vydávám. Taková… kovářova kobyla, stále bosá.
V zoufalství jsem zkusila směs bylin v lihu ve formě spreje- Streptokill… A wow, ono to zabralo! Druhý den mi bylo lépe a ten třetí jsem byla zdravá! Následovalo ohromení a okamžitá potřeba zkoušet tuto nově poznanou sílu dál – vrhla jsem se do intenzivního samostudia a  přirozeného posilování imunity.

A víte co? Rýmy, kašle, angíny, které běžně bývaly několikrát ročně se prostě úplně vypařily! 🙂

Naprosto mě to pohltilo. Pokračovala jsem studiem mnohem více do hloubky a zdaleka né jen v oblasti bylinek.

Když jsem se zvládla vyléčit ze slabé imunity a častých respiračních onemocnění – věděla jsem, že se zvládnu dostat i ze zbytku potíží.

A tak jsem studovala a studovala. Všechno na sobě zkoušela. Prošla jsem různými způsoby léčby a měsíčně do nich tisíce z peněženky vkládala, nic však nezabíralo. Dokud jsem neposkládala jednotlivé díly skládačky – všechny informace nepropojila.

Jakmile jsem přišla na to, že je důležité tělo nejprve očistit a až pak léčit (jinak je to začarovaný kolotoč) – teprve tehdy jsem se plně z ekzému, alergií i astmatu vyléčila. Ano – z těch nemocí, o kterých se tvrdí že to nejde. I mé potíže způsobené EB virem se mnohonásobně snížily a já už netrávím bezesné noci s těžkými bolestmi hlavy.

Když jsem zjistila, že to funguje na mně – své postupy jsem „vyšperkovala“ a začala je zkoušet i na blízkých a známých – účinky byly nepřehlédnutelné a já věděla, že tohle musím šířit dál co nejvíce – v únoru 2022 jsem začala poskytovat konzultace a zpětné vazby vyléčení klientek jsou až kouzelné :). 

Tím mé studium však nekončilo! 🙂 Vitamíny, minerály - na trhu je taková nabídka! Avšak máloco v účinné, vstřebatelné formě a bez obsahu škodlivých pomocných látek...

Na první pohled se zdá, že je vše stejné, a je vlastně jedno, jestli si vyberu například krabičku s nápisem Zinek od výrobce ve žlutém obalu nebo hnědém 🙂 

Povím vám tajemství – není to jedno. Jsou to věci, o kterých se moc nemluví, moc se neřeší, ale.. 

Časem jsem zjistila, že mnoho potravních doplňků je sice levných, ale jejich vstřebatelnost se pohybuje ve velmi nízkých hodnotách – tedy i  jejich účinek je minimální.

Zároveň často tělo zatěžují navíc přidanými  pomocnými látkami – které mnohdy bývají velmi sporné a často když se podívám na dostupné informace, tak osobně bych je do těla dostávat rozhodně nechtěla..

Tak například hořčík – je velice často dostupný a prodávaný ve skoro nevstřebatelné formě a tedy i jeho potenciál nemůže být plně využit + se mohou projevit nežádoucí účinky formou průjmu.

To je škoda, že jo? Koukněme na to takhle: Mám nějaký problém, ale bohužel zvolím nevhodnou formu vhodného minerálu a účinek se neprojeví..

To je řekla bych dost na houby, protože pak lítám a sháním léčbu jinou a úplně zbytečně.

 

Nespočítala bych, kolikrát jsem v lékárně slyšela větu „Já už hořčík užívám dlouho, ale nezabral mi, dejte mi něco jiného.“ – Pak vždy následuje stejný scénář, kdy vysvětluji že ten který užívali není pro tělo nápomocný a doporučím „ten správný“. Situace zpravidla končí tím, že při příští návštěvě mě klient zahrnuje slovy díků, protože už to konečně zabralo! – No to já nic, to jen správně zvolený typ produktu poléčil co mohl 🙏.

Hořčík je jednoznačně jedním z nejúživanějších produktů a to právem, protože je pro tělo opravdu důležitý – pokud zvolíte ten správný – je úžasným balzámem pro tělo i duši. Pokud však sáhnete po nevhodném.. Nu může udělat více škody nežli užitku.

A popravdě… nabídka v lékárně je v tomto případě velice omezená a sortiment spíše zahrnuje produkty dle mne ve formě nevhodné 🙈.Myslím, že je tohle velice důležité dostat do povědomí a proto jsem vytvořila

eBook – Hořčík očima lékárnice: Jak si vybrat ten léčivý a kterým se raději zdaleka vyhnoutzdarma ke stažení ZDE.

A samozřejmě to není jen hořčík, uvádím ho jen jako nejčastější příklad.. Takto bych mohla pokračovat nespočtem dalších příběhů. Nejraději mám ten, v jehož hlavní roli hrají potíže mé babičky způsobené železem na recept a vyléčení, jakmile začala užívat železo jiné, ale o tom si povíme jindy, milí 😊

Mým cílem je ukázat laické i odborné veřejnosti, že je důležité vzít zodpovědnost do svých rukou a dávat pozor na to „co si kupuji“ i přesto, že se to nachází v seriózním zdravotnickém zařízení.

Proč? Protože myslím, nejen dle mého názoru – i zdravotnictví zasáhl byznys a mnohdy nejde o vaše vyléčení… jde o vaši léčbu.

A co běžné chemické – syntetické léky? Obecně z toho co jsem vystudovala v kombinaci s mými zkušenostmi, jsem postupem času dospěla k závěru, že nás zatěžují. Díky bohu za ně při akutních, život zachraňujících stavech! Ale jinak mám pocit, že jsou extrémně nadužívané i tam kde to není potřeba a často jen krátkodobě zaplácají příznaky. Téma samo o sobě jsou jejich nežádoucí účinky, které v příbalových letácích zabírají podstatnou část papíru, jenž často způsobují potíže na těle pro změnu někde jinde.

Zatímco příroda (nejen byliny, vitamíny, minerály) v propojení s výživnou stravou (bez s prominutím sra*ek) a láskyplným životním stylem… léčí 💚.

Často se můžeme vyhnout užívání chemických léků (které v podstatě řeší jen příznaky, nikoli příčinu nemoci) už jen tím, že změníme palivo, které svému tělu dáváme a využijeme blahodárnou sílu tisíců poznaných i ještě nepoznaných látek v léčivých bylinách. A také minerály, vitamíny – pokud jsou v biologicky dostupné formě – dokáží tělu dodat chybějící prospěšné baterky 😊. Pokud naopak nejsou – mohou napáchat více škody než užitku.

Sdělit lidem v lékárně kompletní informace tak jak je znám, ke konkrétnímu zdravotnímu problému, hledat příčinu a doporučit komplexní dle mě nejlépe vhodné řešení začínalo vyžadovat mnohem více než jen deset minutek času… Vždyť i každý je naprosto jedinečný a to co může sedět jednomu, nemusí zákonitě i druhému.

Za každým jednotlivým člověkem, kterému se v lékárně chci věnovat však jsou… fronty netrpělivých lidí. Kolikrát delší jak v Kauflandu 🙂 a mnohdy proto není možnost rozklíčovat původ bolestí, ať už na těle či na duši a tedy prostor doporučit celostní terapii.

Často se mi stává, že se lidé nervózně otáčejí na frontu za sebou se slovy: „Ale já vás už zdržuji že?“ Já odpovídám, že nejsme obchoďák, ale zdravotnické zařízení, a tam je čas důležitý 🤲. Avšak jsem velmi ráda, že se tomu s vámi mohu v konzultacích věnovat v klidu, beze spěchu a jít do hloubky – řešit příčinu, nikoli jen příznaky onemocnění tak, jak je tomu jinak z mých zkušeností ve zdravotnictví obvyklé..

Milé ženy...

Za ty roky jsem vypozorovala, že nejvíce na chronické onemocnění trpíme právě my ženy a to nejčastěji po porodu (či vysokém psychickém vypětí), který je velmi psychicky i fyzicky náročným procesem, kdy dochází k oslabení těla a tohoto oslabení využívají nejraději například herpetické viry, jenž způsobují tolik potíží, že bychom je snad ani nespočítaly.

A to je jen jeden z mnoha, mnoha příkladů. Velmi často nás trápí migrény, ekzémy, nevysvětlitelné bolesti různých částí těla, dlouhodobá únava, extrémní menstruační bolesti, silné vypadávání vlasů, opakované respirační onemocnění a celkově oslabená imunita, zácpa, kloubní potíže… Možná proto, že jsme hodně citlivé a stres je spouštěč, který oslabuje tělo a následně se pak u nás daří všelijakým potvůrkám…

Samozřejmě netvrdím, že muži jsou všichni zdraví, ale přece jen mám odpozorováno, že ženy jsou zatížené několikanásobně více.

Proto svou péči zaměřuji více na vás. Také jsem si totiž všimla, že muži obecně tyto věci do hloubky řeší né úplně rádi (samozřejmě opět neříkám, že všichni, ale ve větším měřítku to tak je), a v mnoha případech se ke mně na konzultaci objednávají ženy, které řeší jak sebe, své děti, starší rodiče, tak i své muže.. prostě všechny 😊.

Milé ženy, máme to v sobě – tu péči o druhé. Láska a péče je našim darem i posláním.

Miluji ty příběhy vyléčení tam, kde lékař řekne “ to nejde, musíte užívat chemické léky i když vám nedělají dobře… nejlíp navždy“. I já tohle slyšela a myslela si, že se kortikoidů nezbavím 🙂

Pokud si mne vyberete jako svou průvodkyni a pomocnou ruku, při stoupání na pomyslném žebříku směrem vzhůru ke zdraví – bude mi ctí a věřte, že dělám vše proto, abychom to spolu zvládly! 🙂

Já děkuju za přečtení a držím pěsti na Vaší cestě – né vždy je lehká (tedy většinou spíše vůbec, je to tady na světě prostě škola 😄), ale vždycky.. Vždycky to stojí za to! 🙂

Vaše

Petra Zehnálková, DiS.