Netoxicky ke zdraví

Jak na nevolnost v těhotenství + čemu se vyhýbat

Nevolnosti v těhotenství, často provázené zvracením a nechutenstvím trápí většinu žen a to ať už jen sem tam chvilkové, či velmi úporné, kdy zpočátku dochází k velkým ztrátám na váze a také k úbytku fyzických a následně i psychických sil.

Příčinou je pravděpodobně velký nárůst hladiny hormonů. Potíže se objevují převážně v prvním trimestru, ale není výjimkou, že se trápí ženy také mnohem později.

Pokud vás tohle trápí/trápilo, pravděpodobně jste si zjišťovala jak na to. Některé tipy, které sem vložím jsou známé a o jiných se nemluví 🙂 .

Zkusím vám poskládat následující tipy tak, jak bych to dělala já 😊.

POSTUP - JAK SI ULEVIT OD TĚHOTENSKÝCH NEVOLNOSTÍ

1. Něco malinkého k snědku na stolečku u postele

Ráno doporučuji mít po ruce na stolečku něco malinkého k snědku. Běžně se doporučují suchary, piškoty – to se mi však nezdá úplně výživově v pořádku (pokud vám dělá dobře jen toto a nic jiného nesnesete, tak samozřejmě čert to vem). Zkuste však mít po ruce banán a pomaličku jej jíst. Banán totiž krásně zklidňuje střevní výstelku a zároveň vám dodá spoustu pro tělo důležitých látek.

2. Pomalé pohyby + čerstvý vzduch

Poté velmi pomaličku vstávat – nejprve se protáhnout, pozor na prudké pohyby a co nejdříve otevřít okno – chvíli se vystavit dennímu světlu a čerstvému vzduchu + pořádně vyvětrat 🙂 .

3. Čerstvý zázvorový čaj

Nejúčinnější pomocí na nevolnosti jakéhokoli typu je jednoznačně ZÁZVOR – naprosto dokonale zklidňuje zažívací trakt, blokuje centrum pro zvracení… Já na něj nedám dopustit ani při cestovních nevolnostech, těžkostech po jídle atd., atd. 🙂 

Zázvor je neskutečnou pomůckou a věřím, že pomůže také vám i když tedy chuťově to moc zážitek opravdu není – stojí to však za to 🙂 .

  • bezpečná dávka v těhotenství jsou 4 g čerstvého zázvoru – a to nejlépe rozdělené ve dvou denních dávkách (pozor- sušeného pouze 1g)
  • v časech kdy víte, že vám bývá zle tak pomaličku popíjet. Například ráno 2g a večer 2g
  • nastrouhá se toto množství čerstvého zázvorového kořene a zaleje se vodou o teplotě cca 80 stupňů
  • jakmile teplota čaje tělesné teploty – přidat lžičku medu pro zjemnění chuti (jinak se ani moc nedá pít 😁) a popíjet 

4. Šťáva z mladého zeleného ječmene

Během dne, nejlépe půl hodinky před jídlem nebo dvě hodinky po jídle doporučuji si udělat koktejl ze šťávy mladého zeleného ječmene.

Pozor, musí být v názvu slovo šťáva i přestože je to sypké – buď výrobce mladý ječmen posbírá, nasuší a prodá – což je levnější, slabší, hůře vstřebatelná varianta a nebo ten ječmen posbírá, udělá z něj šťávu a až tu pak usuší – mnohem účinnější, lépe vstřebatelná varianta.

Připravíte tak, že 1 lžičku rozmícháte v cca 250 ml vody a pomaličku popíjíte – je bezpečný v těhotenství a mimo to, že obsahuje velké množství přirozených vitamínů, minerálů, aminokyselin (posilovač imunity), tak tělo velmi jemně čistí, pomáhá při únavě a hlavně tvoří zásadité pH, což je výborné nejen při nevolnostech.

Navíc je výborným pomocníkem proti pálení žáhy, které se v těhotenství také často objevují (mnohem lepší než Rennie 🙂 ).

5. Zdravé svačinky + vyhýbat se tučnému a smaženému

Během dne jsou důležité časté malé svačinky, aby vám nevyhládlo a to nejlépe:

  • ovocné (opět banány, jablka..)
  • popíjet dlouho tažený vývar z bio chovů (bio proto, abyste do sebe zbytečně nedostávala antibiotika, hormony z běžné produkce) – hojí střevní mikrobiom a je výbornou výživou
  • dále je dobré vysadit smažené a příliš tučné jídla (hlavně vepřové maso, to je tučné až až) – zatěžuje zažívání

5. Hořčík

Hořčík je jedním z nejzásadnějších minerálů pro tělo. A zároveň také nejvíce deficitním. Moderní doba „jedová“ plná pesticidů a dalších chemických látek bohužel způsobila rapidní snížení jeho množství v přirozených zdrojích (poškození půdního systému) a uvádí se, že chybí většině populace.

To je průser, protože má v těle vliv na více než 300 biochemických reakcí. Také jeho deficit může vést k těžkostem všeho druhu.

Toto téma jsem sepsala v eBooku zdarma: Hořčík očima lékárnice: Jak si vybrat ten léčivý a kterým se raději zdaleka vyhnout – volně ke stažení >TADYY<

Ale to nejdůležitější vám povím také tady:

  • Dávejte si pozor na běžně dostupné hořčíkové doplňky v lékárnách – většina má velmi minimální vstřebatelnost a obsahují velmi zatěžující pomocné látky, což v konečném důsledku nejen že nevede k požadovaným výsledkům , ale ještě nám to škodí. 
  • Pozor také na Magnosolv – nejen, že často způsobuje průjmy, ale obsahuje rakovinotvorné pomocné látky (více vysvětleno v eBooku)… Musím poznamenat, že jsem nešťastná pokaždé když vidím, že těhotné ženě byl lékařem doporučen. 
  • Doporučuji tedy jednoznačně hořčík bisglycinát. Nejlepší, nejčistší a nejsilnější na trhu má Brainmax a Natios.

Ve spolupráci se stránkou www.netoxickadomacnost.cz  vám sem dávám odkaz na hořčík české firmy Natios – plně si za tímto produktem stojím 😊 –> TOP HOŘČÍK NAJDETE TADY – KLIK <

Těhotným doporučuji užívat 2 kapsle vždy večer před spaním, protože zároveň příznivě ovlivňuje spánkové cykly. Mimo jiné pomáhá při křečích, únavě, slabostech, tvrdnutí bříška… 😊

A CO TĚHOTENSKÁ LÍZÁTKA?

Existují těhotenská lízátka proti nevolnosti s názvem Gravipop a já vám vysvětlím, proč je nedoporučuji.

Účinnou složkou je zázvor, ale rozhodně jej nezískáte v lepší podobě než z čerstvého čaje.

Mimoto, že obsahují zatěžující aromata, OBSAHUJÍ INDIGOTIN – E132-potravinářská modř, která se vyrábí za přítomnosti uhelného dehtu.

Informace ze stránky férpotravina.cz, která uvádí škodlivost 5:

Na základě studií, prováděných na krysách, byl dokázán vznik zhoubného nádoru v místě vpichu pod kůži. Při ústním podání nebyl zjištěn žádný nežádoucí účinek. V souvislosti s Indigotinem probíhají rozsáhlé vědecké diskuze, dostupná data však nejsou dostačující na to, aby se dalo barvivo považovat za karcinogen. Může však způsobit nevolnost, zvracení, vyšší krevní tlak, vyrážky a další alergické reakce.

A že toto se přidává do lízátek pro těhotné jen proto, aby měly krásnou barvu… Zdá se mi přinejmenším smutné.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *